Resultat Skatås mörkaste 2014 vår

Herr lång  meter 73 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad46:460:00
2Viktor WeidenmoTeam Nordic Trail48:371:51
3Joel LarssonGöteborgs skidklubb49:302:44
4Henrik BengtssonFalkenberg Allstars51:294:43
5Joakim EngströmKongahälla AIK51:384:52
6Pär BoqvistMölndal OIF52:155:29
7Enar AnderssonAktivitus SC52:546:08
8Johan CagmoGöteborg54:317:45
9Fredrik EllborgUtby57:5911:13
10Anders FredrikssonArvika IS58:0411:18
11Johan LingstenMölndal Outdoor IF58:1211:26
12Daniel GustafssonUnicarriers Manufacturing Sweden AB58:5212:06
13Johan LundströmGöteborg59:4913:03
14Linus StridsmanGöteborg59:5813:12
15Thor WahlbergSolvikingarna60:0613:20
16Friedrich HegerF&S Göteborg60:5214:06
17Martin CarlénUnicarriers60:5614:10
18Magnus RingströmSolvikingarna61:0214:16
19Martin AndréassonAlten Sverige AB61:5215:06
20Martin Du HaneLind Andersson62:0715:21
20Magnus RingbergLind Andersson62:0715:21
22Jerker AxelssonLind Andersson62:1915:33
23Martin PerssonVänersborg62:2815:42
24Claes AnderssonFalkenbegs ok62:4215:56
25Jonas CarlssonMentice62:5816:12
26Simon RagnarLilla löpgruppen63:3616:50
27Lars BrändemoUtby64:0317:17
28Erik GundewallGöteborg64:1217:26
29Emil BroqvistGöteborg65:0218:16
30Peter BroqvistGöteborg65:0318:17
31Jan JohanssonFrölunda OL65:2418:38
32Ronnie AnderssonFalkenbergs OK65:2518:39
33Andrew SmithKlubblös66:2519:39
34Paul CurleyGothenburg GAA68:2821:42
35Erik SternemalmXylophane68:3521:49
36Benjamin LyngfeltGöteborg68:4822:02
37Håkan GrubbBilldal70:1023:24
38Mikael FaberGöteborg70:2323:37
39Joakim ÅkessonTrollhättan70:3123:45
40Nicklas TorgardhGöteborg70:3523:49
41Daniel ModrackVästra Frölunda70:5824:12
42Per StolpeOmegapoint IF71:2024:34
43Johan AustrinGöteborg71:2424:38
44Andreas FoungPelag AB71:3424:48
45Martin FornegårdGöteborg71:3724:51
46Mikael SiringBig Joe Turner72:1825:32
47Daniel Lith72:2225:36
48Erik CaesarGöteborg72:4726:01
49Peter BlomgrenLonesome Runners72:5326:07
50Daniel MagnussonPite72:5926:13
51Robert JohanssonGöteborg73:0026:14
52Robert KorsleBunkern73:0126:15
53Magnus OrelövÖjersjö73:0226:16
54Fredrik Flyrinkungsladugård73:2726:41
55Jens HallingAB NIGAB73:4727:01
56Göran LemberBrüsseldorf All Stars74:2227:36
56Kristoffer PipuschAB NIGAB74:2227:36
58Anders ElgTeam Murphy SCS / Trollhättan74:4227:56
59Mattias LinellIK Stern75:3328:47
60Niclas ClemmensenAstraZeneca IF77:4330:57
61Mathias DanielssonXylophane81:5835:12
62Volker SpenkeLonesome Runners89:0142:15
Paul AllenGöteborgEj start
Erik GundewallGöteborgEj start
Mikael LindÖnneredEj start
Niklas OlssonPantern Running ClubEj start
Bertil TallqvistSkeneEj start
Stefan BohlinHagen BKEj start
Nicklas SehlinLerumEj start
Martin SimonssonKålltorpEj start
Olof Brande’nGöteborgs polismäns IFEj start
Johan LångGöteborgEj start
Kristoffer NilssonOmegapoint IFEj start
Kvinnor lång  meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mervi HeiskanenGöteborg69:280:00
2Hanna CarlssonAlten Sverige AB70:311:03
3Li EdqvistSolvikingarna70:501:22
4Susanne SvedbergIK Trasten71:382:10
5Lisa BindgårdXylophane71:402:12
6Ellinor AnderssonGöteborg72:232:55
7Kristina CarlsenGöteborg72:413:13
8Karin FlyrinGöteborg80:3711:09
8Anna-Karin BäckMIT Tough Team80:3711:09
Anna GrahnKålleredDisk.
Lina EdfeldtLonesome RunnersDisk.
Therese HenrikssonAle90 IKDisk.
Susanne LarssonFrillesåsEj start
Sara WagnerFrillesåsEj start
Maria DelombreTorslandaEj start
Anna WIdénGöteborgEj start
Clara TidareannaclaraPartilleEj start
Emma-Kara NilssonBillingens klätterklubbEj start
Caroline StrandTuveEj start
Herr kort  meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas NordquistDentsply IH AB33:400:00
2Camilo LattofMIT Tough Team35:562:16
3Fredrik KörleOK Landehof35:582:18
4Markus LihnellSolvikingarna36:202:40
5Daniel Sölsnesinget38:074:27
6Urban BjörnÖjersjö38:084:28
7Marcus Lindellinget38:224:42
8Henrik SvanSok Knallen38:445:04
9Martin BernhardssonSävedalen38:545:14
10Jonas BergqvistTieto on Trails38:585:18
11Patrick DelombreTorslanda39:045:24
12Jan NorrmanGöteborg39:105:30
13Pelle HanssonBrandgul39:155:35
14Fabian BerntssonSävedalen39:205:40
15Torbjörn HägerströmTorslanda39:496:09
16Henrik Dick Malmströminget39:586:18
17Nils Jensensaik40:016:21
18Homan ElfströmMIT Tough Team40:106:30
19Claes BerntssonSävedalen40:567:16
20Melker Tilleniussaik41:127:32
21Per TilleniusSävedalen41:197:39
22Johannes Kroninget41:277:47
23Andreas BolgerGöteborg42:068:26
24Markus JakobssonUddevalla43:139:33
25Lars-Erik SällOK Alehof43:179:37
Linus KroningetEj start
Sebastian WaltillaingetEj start
Caroline StrandTuveEj start
Jacob WassJohannebergEj start
Kvinnor kort  meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK35:350:00
2Louise KarlssonGamlestan36:020:27
3Åsa OttossonMölndal Outdoor IF36:571:22
4Sophie BergSok Knallen37:061:31
5Johanna BerntssonStenungsund37:211:46
6Therese Von WachenfeldtMölndal outdoor37:331:58
7Susanna EckersteinMölndal37:362:01
8Katarina MyhreAB Stena Finans37:482:13
9Ida EnstedtMölndal38:493:14
10Sofie KarlssonUddevalla39:013:26
11Sofie BäcklundYtterby39:354:00
12Eva EliassonRondellens Bryggeri40:355:00
13Hedvig HelgesonTeam Kålltorp/Göteborg40:415:06
14Jessica HellströmMIT Tough Team40:455:10
15Andrea BerntssonUddevalla41:335:58
16Eva LiljerosTolereds AIK41:345:59
17Mia SvenssonGöteborg41:356:00
18Anna TörmänenMölndal45:269:51
19Camilla FrimanKullavik46:1210:37
20Susanna WeinerBilldal53:2317:48
21Sandra OtterstenGöteborg53:2417:49
22Pernilla SteenTorslanda68:3833:03
23Emma AnderssonKlubblös69:2233:47
24Karin MattssonMölndal89:5954:24
Marina BäckÖckeröEj start
Johanna QuistGöteborgEj start
Linda Olssonhisings-backaEj start
Cathrine SuberMIT Tough TeamEj start
Louise SuberMIT Tough TeamEj start
Jacob WassJohannebergEj start
Susanne SjölidenFrufällanEj start

Resultat Skatås Mörkaste vår på springr.se

Leave A Reply

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *