Resultat Skatås mörkaste 2014 höst

Herr 7 km

PlaceringNamnFörening/BostadsortTid
1Mattias LundqvstAktivitus Sports Club00:31:45
2Jakob Böhm00:33:04
3Enar AnderssonAktivitus SC00:33:52
4Elias LjungqvistTolereds AIK00:35:24
5Peter RenebyTeam Nordic Trail00:35:42
6Markus Johansson00:37:16
7Niklas OlssonPantern Running Club00:37:18
8Dimitrios KiriazidisFeel trail00:37:24
9Johan LjungTriathlon Väst00:37:26
10Fredrik PerssonSolvikingarna00:38:01
11Patrik HagbergNavåsens FK00:38:03
12Nicklas GunnarssonTriathlon Väst00:38:09
13Jonas NordquistDentsply IF00:38:39
14Daniel GustafssonFalköpings KIF00:38:41
15Markus LihnellSolvikingarna00:38:53
16David LundqvistGöteborg00:39:39
17Jonas Olssondalsjöfors00:39:51
18Jan JohanssonMölndal00:39:51
19Simon SvedinSTS Alpresor00:40:33
20Gabor MagyariX2S Team00:40:57
21Marcus LindhSolvikingarna00:41:25
22Rikard HallgrenAktivitus Sports Club00:41:34
23Pontus ArvåsenBilldal00:41:37
24Mattias LjungqvistTolereds AIK00:42:27
25Henrik LennströmGöteborg00:42:30
26Patrik OttosonLerum00:42:47
27Niklas  AnderssonSolvikingarna00:42:48
28Daniel AlmestålGöteborg00:42:50
29Jonas Olsson 2dalsjöfors00:42:58
30Mikael LindSpring i Önnered00:43:07
31Stefan MoeschlinÖnnered00:43:34
32Magnus LantzÅsa00:43:39
33David JohanssonUlricehamn00:43:42
34Nicholas FeeneyKullavik00:43:42
35Magnus HärlinSqueed00:45:10
36Erik MånssonSTS Alpresor00:45:44
37Thomas KlintbergGöteborg00:45:46
38Göran LemberBrüsseldorf All Stars00:45:54
39Bo MelénSävedalens AIK00:45:56
40Mattias JighedeNya Långenäs00:46:08
41Magnus Orelövmilitary fitness bunkern00:46:16
42Daniel ModrackVästra Frölunda00:46:23
43Robert KorsleBunkern00:46:28
44Tim BjörkmanOK Vilse 8700:47:07
45Gustav PerssonGöteborg00:47:13
46Anders CorneliussonRejlers IF00:47:29
47Emil  Rosén AdstenHässelby00:47:30
48Jimmy RemplingRejlers IF00:47:46
49Henrik SöderströmGöteborg00:47:47
50Anders BergstedtGöteborg0:47:48
51André Bodin#GBGRUN00:48:24
52Daniel HolstMölndal00:48:31
53Claes HammarsonÄlvängen00:48:39
54Kristian GimringGöteborg00:48:52
55Andreas OhldinKålltorp00:49:07
56Joakim AlexanderssonGöteborg00:49:08
57Robert Rönnbom00:50:18
58Vincent  ChungMölndal00:51:35
59Isak SvenssonGöteborg00:51:54
60Sven LarssonGött snack!00:53:49
61Kristoffer NilssonGöteborg00:53:51
62Björn LarssonGBG Muay Thai00:54:10
63Jonas Påhlssongöteborg00:54:11
64Lam Dinh-ThangGöteborg00:55:07
65Lars-Erik SällOK Alehof00:55:07
66Charlie KrönströmRejlers IF00:55:56
67Henrik SandqvistRejlers IF00:55:59
68Karl JartunIFK Göteborg00:56:14
69Fredrik  PeterssonTjörn00:56:17
70Jacques GilmsjoeGöteborg00:56:52
71Simon KarlssonGöteborg00:56:52
72Stefan BohlinGöteborg00:59:09
73Tomas SandbergGöteborg00:59:19
74Christofer BärbstenGöteborg01:00:26
75Martin  HultgrenBorås01:01:01
76Anders ÅkvistTeam Nordic Trail01:07:07
77David ElmqvistGöteborg01:22:03
Anders EliassonSpring i ÖnneredDNS
Anders HolmedahlTeam Nordic TrailDNS
Anton  StoltzVästra frölundaDNS
Christer BengtssonLindomeDNS
Erik CaesarGöteborgDNS
Fredrik HallbergRejlers IFDNS
Jens HermnassonIK SternDNS
Linus WirénIK YmerDNS
Magnus EkstrandMölndal OutdoorDNS
Magnus LövenklevMikkeller Running ClubDNS
Max WimnellPåvelundDNS
Otto BergmanLindomeDNS
Pelle HanssonBrandgulDNS
Staffan SchantzGöteborgDNS
Viktor WeidenmoGöteborgDNS

Dam 7 km

PlaceringNamnFörening/BostadsortTid
1Christin LjungarsGöteborg00:39:58
2Emma ÅhbergSolvikingarna00:40:45
3Mervi HeiskanenGöteborg00:42:46
4Susanna EckersteinMölndal00:42:55
5Therese Gåskjennskärhamn00:45:10
6Tarja KilponenKungsbacka00:46:00
7Anna KörleOK Landehof00:46:46
8Susanna LisellAktivitus Sports Club00:48:39
9Maria NaddiHaga00:48:49
10Ida EnstedtGarmin00:49:05
11Jenny BaazGöteborg00:49:07
12Anna WitrenLandvetter00:50:32
13Susanna AndersonGöteborg00:50:55
14Cornelia NyGöteborg00:51:42
15Helén LjungqvistTolereds AIK00:51:49
16Cecilia ThelinSt1 Oilers00:51:51
17Gabriella RydgrenGöteborg00:51:53
18Elin SundinLerum00:53:47
19Camilla FrimanKullavik00:54:10
20Ulrika KänngårdKungälv och Göteborg00:55:08
21Petra ElwmarKungälv och Göteborg00:55:09
22Nina De heneygöteborg00:55:10
23Helén HanssonFjärås00:55:18
24Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna00:55:21
25Eva PedersenOK Skogshjortarna00:55:41
26Malin LiljessonSödra IF00:56:20
27Jenny LarssonFjärås00:57:02
28Hanna  NeftonssonFjärås00:57:03
29Åsa HellmanGöteborg00:59:20
30Sabina ThorellBorås01:01:05
31Cecilia LundmarkÄnggårdens runners01:01:18
32Charlotta LingGöteborg01:01:18
33Linda WimanGöteborg01:01:21
34Carolina BråtenNol01:02:25
35Nina BråtenNol01:02:25
36Miriam HalmetojaÖckerö01:02:27
37Elisabeth JohanssonGöteborg01:03:04
38Emma-Kara NilssonLonesome Runners01:07:07
39Susan ÅkvistGöteborg01:07:18
40Jessica EkbergGöteborg01:08:00
41Paula HärlinGöteborg01:08:02
42Camilla  KempeGöteborg01:08:20
43Hannah SundqvistKållered01:16:13
44Pia DahlbergLonesome01:16:14
45Maria OlivÄnggården Runners01:19:05
46Cia EdströmGöteborg01:19:06
47Dolores  AxelssonKarlstad01:21:19
48Anna SchantzGöteborg01:22:03
49Ann-Christine  RaskLandvetter01:46:50
Anna SundbergAlingsåsDNS
Cecilia Hielte KallenbergGöteborgDNS
Emma WallinStenungsundDNS
Karin ÖrnborgfjäråsDNS
Kristina CarlsenGöteborgDNS
Malin GustafssonBrastadDNS
Marlene SjöbergGöteborgDNS
Mauritza JadefridTeam Nordic TrailDNS

Resultat från Skatås mörkaste 2014 höst på springr.se

skatås mörkaste 2014 höst målgång

Resultat Skatås Mörkaste höst på springr.se