Resultat Skatås mörkaste 2015

Tack för iår!

Grymt kämpat av alla löpare.

Maila info@skatasryggar.se vid frågor om resultaten.

Koppla gärna ditt resultat till dig själv på springr.

PlacHerrar 7 kmFörening/bostadsortTid
1Viktor WeidenmoTeam Nordic Trail0:32:10
2Joakim KaminskyGöteborg Majorna OK0:32:28
3Jakob BöhmIK Ymer0:32:31
4Nuray YassinUllevi FK0:32:34
5Mattias LundqvistLandvetter0:33:51
6Richard BäckströmTriarhlon Väst0:34:47
7Nicklas GunnarssonTriathlon Väst0:34:55
8Andreas LindénLynx Multisport Team0:35:46
9Jens KjellerupGöteborg0:36:30
10Jesper HasselGoTri0:36:48
11Anders JanssonMölndal Outdoor0:36:52
12Henrik  HagebringHisingen0:37:01
13Klas ÖbergHellbikers0:37:07
14Arthur KronPartyboys0:37:26
15Tor AmneskogHisings Kärra0:38:01
16David ElmqvistVäckelsång0:38:08
17Magnus CarlssonGP0:38:16
18Emma ÅhbergSolvikingarna0:38:27
19Johan WidemanAffina0:38:30
20Mattias WesslauGöteborg0:38:37
21Wilhelm SchenellGöteborg0:39:11
22Martin KamsulaSpringklubben0:39:19
23Tomas TrolltoftSqueed0:39:32
24Markus LihnellSolvikingarna0:39:40
25Rikard HallgrenAktivitus Sports Club0:40:05
26Alexander Olander0:40:24
27Erik UtbergPartille0:40:31
28Joakim NordanstigKärlkirurgen Sahlgrenska0:40:32
29christian ”knasen” EikedalTeam Knasen0:40:34
30Björn SvernhageIF rigor0:40:35
31Felix BjörklundGöteborg0:40:36
32Andreas Magnussonlandvetter0:41:00
33Fredrik FantenbergSkövde0:41:05
34Markus Lennart JohanssonÄspereds IF0:41:06
35Italo PersechinoSant’Elia Fiume Rapido0:41:14
36magnus johanssonmölnlycke0:41:24
37Mika GranrothLynx Multisport Team0:41:25
38Henrik LennströmKålltorp0:42:00
39Ville WalleniusMölndal0:42:05
40Thorbjörn EkfeldtMMT IF0:42:08
41Joakim Johansson0:42:42
42Daniel GudmundssonTeam Trollbacken0:43:25
43Amis AgabaUllevi IK0:43:26
44Håkan RoosKärlkirurgen Sahlgrenska0:43:26
45Fredrik JohanssonVapnö IF0:43:27
46Martin BjuforsGöteborg0:43:37
47David  BjörklundKontakta Produktion0:43:45
48Jonas StrålmanIFK SKOVDE FIK0:43:47
49Daniel  SjölinLynx Multisport Team0:44:23
50Thor WahlbergSolvikingarna0:44:25
51Johan KlingMölndal0:44:26
52Henrik SöderströmTeam Nordic Trail0:44:27
53magnus orelövMilitary Fitness Team Bunkern0:44:30
54Erik LarssonSävedalen0:44:34
55Pelle HanssonBrandgul0:44:37
56Anders ÅkvistTeam Nordic Trail, Göteborg0:44:38
57Jonas SvengårdIcebug0:44:40
58Carl HjelteKärlkirurgen Sahlgrenska0:44:43
59Thomas SvahnGöteborg0:44:44
60Patrik RoosFotboll För Dummies0:44:45
61Robert KorsleMilitary Fitness Team Bunkern0:44:46
62johan MöllerÖjersjö0:44:50
63Mikael LindSpring i Önnered0:44:52
64Janne NorrmanMilitary Fitness0:45:05
65Stefan TengvallGjuteriet Crossfit0:45:13
66Patrik SvenssonGöteborg0:45:22
67Anton SpetsSpringklubben0:45:31
68Joakim TwedmarkGöteborg0:45:33
69Lasse KjellerupGöteborg0:45:38
70Joakim AlexanderssonGöteborg0:45:39
71Klas ÖsterbergKärlkirurgen Sahlgrenska0:45:42
72Paul CurleyGothenburg GAA0:45:47
73John LarsenMölndal0:45:56
74Gaspar Gil GomezGothenburg0:45:58
75Mikael AlavanderMåbra SK0:46:04
76Erik JohanssonSpring Åmål0:46:05
77Samuel JonssonCrossfit Göta/Göteborg0:46:07
78Martin  WikmarTeam Wikmar0:46:09
79Thomas PantzarAcorn Technology0:46:12
80Kasper BergvallGöteborg0:46:16
81magnus mattssonMit Tough Team0:46:25
82Joakim KopkaLonesome Runners0:46:42
83Jonas LundqvistLonesome Runners0:46:46
84Magnus LantzÅsa0:46:48
85Magnus PålssonSäve0:46:53
86Olof JohanssonÅsa0:47:00
87Daniel HolstMölndal0:47:24
88Krister NilsenKortedala MK0:47:49
89David RobingerGöteborg0:47:51
90Hans SjöstrandGothenburg0:47:52
91Lars PerssonMölnlycke0:47:53
92Tim BjörkmanTyréns AB0:47:56
93Sven LarssonMölndal0:48:00
94Christoffer NilssonGöteborg0:48:07
95David JosefssonGöteborg0:48:07
96Johan SprångGöteborg0:48:12
97Ola StrömbergGöteborg0:48:12
98Johan StephanGöteborg0:48:15
99Johan PerssonSt2 Broilers0:48:19
100Per BrandströmTyréns AB0:48:20
101Mattias JighedeNya Långenäs0:48:26
102Ronny ErikssonGöteborg0:48:29
103Daniel BjörkmanGöteborg0:48:47
104Linus HarryssonLars Harry-Ströms0:48:56
105Adam JakobssonKalvsund0:49:12
106Erik FinnéÖjersjö0:49:42
107Tomas ErikssonGråbo0:49:50
108Anders EliassonSpring i Önnered0:49:52
109Jack BjörklundGöteborg0:49:56
110Robin Gabrielssondonsö0:49:57
111johan landgrenStenungsund0:50:01
112andreas blomberggöteborg0:50:05
113Simon HällqvistPartille0:50:14
114Mattias JohanssonMIT Tough Team0:50:24
115Claes BjörkmanLonesome Runners0:50:52
116Martin Böhm GustafssonSkene0:50:52
117Kristian WitteHovås0:50:58
118Fredrik BjarnesjöGöteborg0:51:14
119Filip WängqvistLonesome0:51:15
120Johan HansénF&S , Ik Stern, HCK0:51:40
121Anders NyströmNGuldheden0:52:00
122Peter BlomqvistLandvetter0:52:01
123Feng LiuVolvoCars0:52:03
124Jonas LandgrenLonesome Runners0:52:07
125Niklas PeterssonVästra Frölunda0:52:11
126Martin BernhardssonSävedalen0:53:02
127Nils LarssonTorslanda0:53:08
128Per RingqvistKvilles meteorer0:53:36
129Carl Magnus IsakssonNäsets Paddlarklubb0:53:40
130Fredrik HedbergMölndal0:53:44
131Markus  AdolfsonPartille0:53:50
132Holger ErikssonKvilles meteorer0:53:56
133Magnus AnderssonBokhultets IF0:54:51
134Nader SaberTyréns AB0:56:57
135Tomas LöfÅmål0:57:51
136Måns SvenssonGöteborg0:59:49
137Göran Johanssonspring åmål0:59:50
138Stefan KarlssonPrimal Grokking1:01:00
139Andreas JohanssonVästra Frölunda1:04:58
140Jacob WassBjörkekärr1:08:40
141Jacob Wass 21:08:41
142Jörgen  MagnussonBodydesign1:09:40
143Lars PeterssonHisings Kärra1:11:19
144Kristian SmidfeltVästra Frölunda1:13:40
145Stefan BohlinHagen BK1:15:17
146Jacob EdmanGöteborg1:17:50
147Daniel PerssonPorsche Club Sverige1:20:05
Anders HolmedahlTeam Nordic Trail
Anders NyströmGöteborg
Anders PetrénGÖTEBORG
Anders WikmarClinton
Andreas  KarlssonGBK
Björn LarssonGöteborg
Christian BarenkobVästra Frölunda
David RavanellGöteborg
David SchönströmMölnlycke
Erik SvenssonStora höga
Håkan AnderssonÖjersjö
Jan ZetterströmForrest Gump fitness
Joacim LottkärrStena
johan petterssongöteborg
Josep ferriolGöteborg
Marcus olofssongöteborg
Niclas CarlssonBonnmoran Trail
Niklas AnderssonNäsets PK
Peter1974 TyreholtLindome
Rickard NilssonMidroc Ställningar
Tomas ErikssonGråbo
johan millingerKärkirurgen Sahlgrenska

 

 

PlacDamer 7 kmFörening/bostadsortTid
1Christin Ljungars0:38:56
2Erika Lätt NyboeGöteborg0:40:17
3Ida EnstedtGarmin0:42:32
4Lisa EnerothGöteborg0:42:53
5Andrea BerggrenVagnhallen CrossFit0:44:17
6Susanna EckersteinGlädjelöparen0:44:28
7Pia EckersteinVästra Frölunda0:44:42
8Elin BjörkmanMölndal outdoor0:45:02
9Helena NilssonGöteborg0:45:06
10Liv SödermarkGöteborg0:45:06
11Elin TrolltoftMölndal0:45:45
12Nina MyhreMilitary Fitness0:47:20
13Therese Nilssensal catania0:47:20
14Cecilia HedinGothenburg0:49:11
15Maja TössbergGöteborg0:49:16
16Susanne SvedbergIK Trasten0:49:21
17Tove TuomiGöteborg0:49:25
18Anne Lätt NyboeGöteborg0:50:02
19Li EdqvistSolvikingarna0:50:02
20Jennie SelbergVinden0:50:03
21Elin WahlbergGöteborg Majorna OK0:50:17
22Lisa WackerbergGöteborg0:51:52
23Hanna KihlbergSolvikingarna0:51:57
24Mikaela RenériusLaglös0:52:02
25Cornelia NyTyréns AB0:52:32
26Åsa HellmanKålltorp0:52:33
27Jenny KjellsdotterHjälteby0:52:36
28Alma NorlinKlubblös0:52:38
29anna witrenLandvetter0:53:00
30Cecilia ThelinSt1 Oilers0:53:15
31Mikaela SöhnchenGöteborg0:53:25
32Maria WängqvistMölndal0:53:27
33Sara UhnooMölndal0:53:37
34Camilla FrimanBuffalo Trailers0:54:17
35Jeanette KjellgrenIF Skattmasarna0:55:13
36Kajsa EngblomTeam måndagsklubben0:55:14
37Kajsa SandbergPorsche Club Sverige0:55:14
38Kajsa SjöbergBonnmoran Trail0:55:34
39Mauritza JadefridTeam Nordic Trail0:55:34
40Lotta Hallenberg WallinSolvikingarna0:55:58
41Jessica EkbergTyréns AB0:56:44
42Johanna Tolf ÖbergSävedalen0:56:44
43Hanna HöögIF Rigor Kungsbacka0:56:47
44Helena MörtsellÖjersjö0:56:47
45Åse BureniusKullavik0:57:12
46Anna AndellKullavik0:57:25
47Pia Sarheim OlssonKvillebyns SK0:57:32
48Maria PollPixbo0:58:04
49Maria KarlssonTyréns AB0:58:05
50Amanda KlippingeAdrenalin.nu/Göteborg0:58:16
51anna NilssonsGöteborg0:58:37
52Linda WesterIF Rigor MTB0:58:38
53Katarina KatarinaKungälv0:58:41
54Hanna NeftonssonFjärås0:59:10
55Josefine  MagnussonBodydesign0:59:39
56Helena SjödahlDRT Kungsbacka1:00:13
57Martina WesterGöteborg1:00:15
58Britt FlakbergIFK Göteborg1:00:51
59Turid JohanssonTanumshede1:01:04
60Tina BåthMilitary Fitness Bunkern1:01:18
61Katarina EdvardssonMilitary Fitness Team Bunkern1:01:19
62Camilla  KempeVästra Frölunda1:02:09
63Emmi IsokorpiGöteborg1:03:38
64Åsa JohanssonKungsbacka1:04:04
65Berit HugosonKvillebyns SK1:04:05
66Tina GrahnMölndal1:04:07
67Anna  Nelin BäckmanVästra Frölunda1:04:28
68Cecilia TillanderTrädgårdsföreningen1:04:28
69Emma-Kara NilssonPantone Running Club1:05:17
70Karin VegbornTorslanda1:05:29
71Lisa EkdenGöteborg Rugby Förening1:05:48
72Sofia LevinGöteborg1:05:53
73therese gåskjenntjörn1:05:55
74Stina WedbergGöteborg1:05:58
75Helga  EkströmHisingen1:06:08
76Ann-Sofie WernerssonFrölunda OL1:06:52
77Maria ÖhrmanGöteborg1:06:53
78Kristina svenssonGöteborg1:06:55
79Isabella Carneström edmanGöteborg1:07:50
80AC MellbergSt1 Oilers1:08:01
81Anna EricsonKungälv1:08:17
82gunilla rydinGöteborg Energi IF1:08:22
83Kristina NyströmEkebäcksgaseller1:08:38
84Åsa Tylö TollandEkebäcks gaseller1:08:39
85Josefin ÅkessonJonsered1:09:14
86Camilla AlexanderssonPorsche Club Sverige1:10:06
87Charlotte NelinGöteorg1:10:38
88Elin SegetorpStockholm1:10:38
89Johanna OsbeckIFK Göteborg Friidrott1:11:59
90Maria CronsellIFK Göteborg Friidrott1:11:59
91Ursula SchwarzSolvikingarna1:12:00
92Britt-Inger NorlanderGöteborg1:16:00
93Carina SchwartzTeam Life Kortedala1:26:47
94Frida ThelianderTeam life Kortedala1:26:47
95Marie FalkSvanesund1:26:47
96Anna TorstenssonTeam Life Kortedala1:26:48
97Victoria Linneteam Kortedala1:26:48
98Monika JovanovicLife Kortedala1:27:43
angelina olssonSävedalen
angeline stenbockdonsö
christina sundalsolvikingarna
Hannah ErikssonFjärås
Ingrid SundinHässelby
Kristina CarlsenGöteborg
Lisa SakshaugTyréns AB
Mirja FärnstrandMölndal
Monica  EkLonesome Runners
Sara SvanbergGöteborg
Sofia GranathVinnter
Terese QvarnströmGöteborg
Ulrika HåårdGöteborg
Ulrika MildGöteborg